Hoe help je mensen met betalingsproblemen zonder dat hun schulden verder oplopen? En hoe blijft sociaal incasseren tegelijkertijd financieel haalbaar?

Over dat spanningsveld sprak Michel van Leeuwen, gerechtsdeurwaarder en directievoorzitter van Flanderijn, bij BNR Zakendoen.

BNR Zakendoen is het zakelijke programma van BNR Nieuwsradio waarin ondernemers, bestuurders en experts worden geïnterviewd over actuele ontwikkelingen in het bedrijfsleven. In de rubriek De Top van Nederland spreekt presentator Thomas van Zijl met bestuurders over de keuzes en uitdagingen binnen hun organisatie en sector.

Persoonlijk contact om extra kosten te voorkomen

Flanderijn zet al jaren in op het vinden van een oplossing voordat een gerechtelijke procedure nodig is. Persoonlijk contact speelt daarin een belangrijke rol. Door inzicht te krijgen in iemands situatie en haalbare afspraken te maken, kunnen extra kosten en verdere escalatie vaker worden voorkomen.

Die aanpak vraagt wel om tijd en aandacht. En daar ontstaat een financieel dilemma: een gerechtelijke handeling levert inkomsten op, terwijl extra tijd voor persoonlijk contact en het zoeken naar een passende oplossing niet altijd op dezelfde manier wordt vergoed.

Bij BNR vertelt Michel hoe Flanderijn daarmee omgaat en welke keuzes sociaal incasseren vraagt van incasso-organisaties en opdrachtgevers.

Wie betaalt de kosten van sociaal incasseren?

Wie betaalt voor de extra tijd die nodig is om een gerechtelijke procedure juist te voorkomen? En hoe blijft een sociale incassoaanpak financieel gezond?

Michel gaat in op de balans tussen maatschappelijke verantwoordelijkheid en een duurzame bedrijfsvoering. Een vraagstuk dat niet alleen Flanderijn raakt, maar ook opdrachtgevers en andere organisaties die maatschappelijk verantwoord willen incasseren.

Luister de aflevering terug

Benieuwd hoe Michel naar deze vraagstukken kijkt? Luister de gesprekken bij BNR Nieuwsradio hier terug.